Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Zimowe rekolekcje dla dziewcząt w Sulejówku

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

IMG 3804W dniach 24-28 stycznia br. odbywały się w Sulejówku rekolekcje dla dziewcząt. Na zaproszenie odpowiedziało dziewięć osób. Prawie wszystkie przyjechały z Chludowa i okolic. Niektóre dziewczęta przybyły już kolejny raz do naszego domu. Rekolekcje poprowadził o. Henryk Szymiczek SVD przy współpracy sióstr.
 
 
Celem rekolekcji, jak wskazywał tytuł, było napełnienie się Duchem Świętym. Uczestniczki doświadczały działania Ducha Świętego zwłaszcza podczas modlitwy adoracji, słuchania Słowa Bożego i modlitwy wstawienniczej.
 
Ojciec rekolekcjonista w bardzo interesujący sposób, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem życia, pokazywał drogę do otwarcia serca na działanie Ducha Świętego. Nie zabrakło też spotkania z misjonarką. S. Halina Madej  opowiedziała nam o swojej pracy na Ukrainie.

W sobotę, po południu, pojechałyśmy do Warszawy, do domu sióstr Misjonarek Miłości. Tam spotkałyśmy się z siostrami, a także modliłyśmy się z dużą grupą ludzi bezdomnych, którzy przychodzą do sióstr każdego dnia na modlitwę i posiłek. Siostry zaprosiły nas do współpracy w wydawaniu posiłku i porządkach po jego zakończeniu. Następnie pojechałyśmy na Stadion Narodowy, na lodowisko, by w radości przeżyć ostatni wieczór rekolekcji. 
 
Rekolekcje zakończyła poranna Eucharystia i śniadanie. Dziewczęta pod opieką s. Rafaeli Woźnicy powróciły do swoich domów.
 
S. Francesca Ratajczak SSpS
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij