Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Refleksja na IV Niedzielę Wielkiego Postu 2018

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

448115 R K B by Margot Kessler pixelio.deŻycie
 
Bóg tak umiłował świat, że nie zawahał się dokonać dzieła Wcielenia swego umiłowanego Syna, choć wiedział, że będzie się to łączyło z wielkim cierpieniem, upokorzeniem.
 
Pewne małżeństwo z ruchu Agape nauczyło swoją maleńką córeczkę słów Jezusa, zapisanych w Ewangelii według świętego Jana. Gdy dziecko podczas spotkania ewangelizacyjnego swoim przejętym głosikiem oznajmiało zebranym i całemu światu: „Bóg tak bardzo umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J, 3,16), trudno było pozostać obojętnym. Tym bardziej, że dziecię nie skażone grzechem, pełne łaski Bożej, w mocy Ducha Świętego, otrzymanego na chrzcie, ogłaszało ważną wiadomość.
 
Kogo wzrusza to ważne przesłanie?
 
Bóg umiłował świat, umiłował ciebie i mnie tak bardzo, że posłał na ziemię swego ukochanego Syna, abyśmy mieli w sobie, już teraz, życie Boże. Jak dobrze, dzięki łasce, mieć w sobie życie wieczne z Bogiem: z Ojcem, Synem i Duchem Świętym, życie wieczne z tymi, którzy w historii ludzkości uwierzyli w Jezusa, prawdziwego Syna Bożego.
 
Trzeba nam prosić wciąż na nowo, co chwilę: Panie, przymnóż nam wiary (Łk 17,5). Abyśmy nie zwątpili pośród zawirowań życia, otwarci na Jego dar całym sercem i umysłem, wierzyli, że Chrystus pragnie naszego szczęścia i udziela go w darze życia wiecznego.
 
On, który jest Światłością prawdziwą, zaprasza do spotkania, abyśmy w Jego blasku zobaczyli, jacy jesteśmy, abyśmy poznali, co, jaki grzech, oddziela nas od pełnego zjednoczenia z Bogiem i człowiekiem.
 
Dobry Pasterz, bogaty w miłosierdzie, jest Miłością, więc możemy Mu zaufać, nie musimy niczego się obawiać. Kocha bezgranicznie, bo dla każdego z nas w wywyższeniu i poniżeniu, jakiego doświadczył na krzyżu, otwiera niebo, otwiera zdroje łask w sakramentach pojednania i Eucharystii, abyśmy mieli w sobie życie w pełni, w czasie nieskończonym, w blasku prawdziwej Miłości i Światła wyzwalającego, w sercach i umysłach, wciąż prawdę o nas i o Bogu, aby nasza miłość dzięki uświęcającemu działaniu Ducha Pocieszyciela była coraz intensywniejsza.
 
Apostoł Narodów zapewnia: „Łaską jesteście zbawieni przez wiarę!” ( Ef 2, 8)
 
Módlmy się razem ze świętym Arnoldem, aby przed światłością Słowa i Duchem łaski ustąpiły ciemności grzechu i noc niewiary.
 
Lidia Maria Przybysz SSpS
 
Zdjęcie: Margot Kessler/pixelio.de
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij