Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Adoracja dla Bezdomnych w Rybniku

Jolanta włącz . Opublikowano w Newsy

DSCF5757W środę 30 maja, wieczorem przed Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pod wezwaniem Królowej Apostołów w Rybniku. Adoracja była przygotowana przez pracowników Domu dla Bezdomnych w Przegędzy wraz z s. Anną Narloch, ktora tam odbywa praktyki. Modlitwa była skierowana szczególnie dla osób bezdomnych, którzy zostali o niej poinformowani przez pracowników socjalnych oraz poprzez plakaty rozwieszone w różnych częściach miasta.
 
 
Chętnie przybyli mieszkańcy schroniska świętego Brata Alberta w Przegędzy wraz z kierownikiem.
Kierownik schroniska, p. Zbigniew Spleśniały wraz z s. Anną szukali kościoła w Rybniku by stworzyć modlitewną atmosferę spotkania z Panem Jezusem dla osób bezdomnych. Stąd narodziła się idea, by właśnie u Ojców Werbistów stworzyć warunki na modlitwę i wspólny posiłek dla wszystkich chętnych.
 
Czas modlitwy był ubogacony wsparciem muzycznym młodzieży rybnickiej oraz gościem specjalnym – ks. Tomasz Kornek przyjechał z Opola, aby wygłosić konferencje oraz służyć w sakramencie pokuty i pojednania. S. Agnieszka Królikowska z Opola była natomiast pomysłodawcą idei, by zaprosić na to spotkanie księdza prymicjanta i pomogła zorganizować ten przyjazd. 
 
Na koniec adoracji uczestnicy przyjęli błogosławieństwo prymicyjne, udzielanego przez nałożenie rąk ks. Tomasza. Po modlitwie wszyscy usiedli przy obficie zastawionym wspólnym stole i nikt nie wyszedł głodny. Była też okazja, by porozmawiać z Bezdomnymi, a oni mieli możliwość podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami i osobistymi historiami. 
 
Inicjatywa nie jest jednorazowa. W planach mamy zarezerwowane ostatnie środy miesiąca na wspólne spotkania z Panem Jezusem oraz drugim człowiekiem, który nie posiada własnego domu...
 
Dziękujemy Ojcom Werbistom za udostępnienie nam na te cele kościoła i parafialnych pomieszczeń. 
 
S. Anna Narloch SSpS
 
 

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij