Drukuj

Śp. S. Benedykta, Róża Sgraja SSpS

Śp. s. Benedykta SgrajaJak ciche było jej życie, tak cicho odeszła do Pana.
 
W wigilę święta Matki Boskiej Częstochowskiej zmarła w wieku 94 lat nasza s. Benedykta Sgraja. To już czterdziesta zmarła siostra w naszej polskiej prowincji. Pogrzeb odbył się 29 sierpnia o godz. 11.00 w raciborskiej Annuntiacie, gdzie s. Benedykta spędziła większość swojego zakonno- misyjnego życia. 
 
 
Przed rozpoczęciem Eucharystii pogrzebowej życiorys zmarłej siostry przeczytała s. Dolores Zok, przełożona prowincjalna. Swoje przemówienie uwieńczyła wierszem kard. Adama Staefana Sapiehy:
„Cicho boską spełniać wolę,
Cicho bliźnim ulżyć dolę (...).
Cicho ciało spocznie w grobie.
Cicho da Bóg niebo Tobie".
 
Siostra Benedykta została w pamięci tych, którzy znali ją na co dzień, jako osoba żyjąca w cichości, pokorze i ofierze. Była bardzo chorowita, ale starała się nie być obciążeniem dla wspólnoty. Od 1940r. przebywała w Raciborzu, w którym zajmowała się prostymi pracami domowymi: szwalnią, kuchnią, pralnią itp.  Życie jej było pracą, modlitwą, skupieniem i cierpieniem. Ponad miesiąc temu obchodziła jubileusz 65-lecia profesji zakonnej. 
 
W homilii, którą wygłosił kapelan sióstr, o. Ochliński, SVD, słyszeliśmy słow: "Chcemy włączyć s. Benedyktę w zbawczą ofiarę Chrystusa. Naszą ufność wzmacnia świadomość, że siostra starała się i realizowała wymagania Jezusa w swoim życiu. Prosimy Boga wspólnie, by spełniła się Jego obietnica względem swojej służebnicy.”
 
Niech dobry Bóg, któremu poświęciła swoje życie, pozwoli jej wejść do chwały Nieba, by mogła wraz z aniołami i świętymi śpiewać „Chwała na wysokości Bogu…” 
 
s. Marta Poświatowska SSpS
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij