Drukuj

Refleksje z okazji Roku Komunii z ludźmi z marginesu i wykluczonym

LogoObecny rok 2017 przeżywamy w naszym Zgromadzeniu jako "Rok komunii z ludźmi z marginesu i wykluczonymi".
 
Przeżywamy ten rok w łączności z wszystkimi naszymi siostrami na całym świecie. Jest to owocem naszej 14 Kapituły Generalnej, podczas której zostały wytyczone kierunki naszego Zgromadzenia na najbliższe lata. Jednym z nich jest właśnie Komunia z ludźmi z marginesu i  wykluczonymi, ponieważ jako Służebnice Ducha Świętego pragniemy wszystkim ludziom, bez wyjątku, obwieszczać  miłosierną miłość Boga, objawioną w Jezusie Chrystusie.
 
Pomocą w przeżywaniu tego Roku będą comiesięczne refleksje, przygotowane przez nasze współsiostry z różnych zakątków świata, a także naszych świeckich współpracowników, abyśmy potrafiły w naszych środowiskach, wszędzie tam gdzie żyjemy i pracujemy być budowniczymi kultury pokoju, solidarności i współczucia wobec każdego człowieka, którego Boża Opatrzność stawia na naszej drodze. 
 
Refleksja na marzec została przygotowana przez s. Mary John Kudiyiruppi SSpS (Radną Generalną) i S. Carmen Elisa Bandeo SSpS (Generalną Sekretarkę Misyjną) na temat :
"Społeczny wymiar ewangelizacji: Praktykowanie Jezusowej wszechogarniającej miłości do wszystkich, Nauka Społeczna Kościoła i doświadczenia sióstr SSpS w zakresie integracji społecznej"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij