Arnold Janssen - Postać Arnolda Janssena jest świetlanym i bardzo stosownym wzorem dla ludzi naszych czasów.

Zapraszamy właśnie Ciebie do posłuchania życiorysu św. Arnolda Janssena.

Drukuj

Jest zakątek na tej ziemi, gdzie powracać każdy chce

Siostry włącz . Opublikowano w Newsy

DSC09859W dniach od 15 do 18 sierpnia br. odbyła się coroczna 26 już piesza pielgrzymka na Jasną Górę z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach niedaleko Mikołowa. Przebywając na urlopie u rodziców w Żorach, postanowiłam, tak jak i w zeszłym roku,  wziąć w niej udział. Była to już moja ósma pielgrzymka z Wyrami, w tym druga jako siostry zakonnej.

Pieszych pielgrzymów było ok. 130, rowerowych ok. 40 osób, a tych, którzy dojechali do nas w ostatni dzień pielgrzymowania na jasnogórskie wzgórze autokarami ok. stu,. Jak na miejscowość liczącą 8 tys. mieszkańców, liczba pielgrzymujących wydaje mi się znaczna.

Hasło tegorocznej pielgrzymki "To jest pielgrzymka - musi być ciężko" w przypadku wielu pielgrzymów sprawdziło się. Nasza wędrówka z intencjami w plecaku do Czarnej Madonny nie obyła się bez łez, trudu, potu, niewygody i bólu. Ale warto było. Zawsze warto. Ktoś powiedział, że jak raz się pójdzie, to potem trudno nie ruszyć w drogę. Pan Bóg był łaskawy i dał nam sprzyjającą pogodę na ten trud pielgrzymowania. Dla mnie takim nowym odkryciem było to, że zwykle pielgrzymują te same osoby: jednego roku w ogóle nie zwrócę na nie uwagi, a w następnym spędzam z nimi szmat drogi - zdziwiona, że rok wcześniej nikogo takiego nie wyłapałam w tłumie.

Dobrze jest wracać do Częstochowy, do Matki, która czeka z otwartymi ramionami, by przyjąć nasze dziękczynienie, prośby, tęsknoty, nadzieje, ofiarę i miłość. Miłość, która co roku każe ruszać w drogę.

s. Filipa Miś SSpS

Misje

polska

Praca w Polsce

Modlitwy

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij