Drukuj

Juniorat

W junioracie Siostry uczą się integrować życie modlitwy, pracy, nauki, apostolatu i rekreacji/odpoczynku; bycia z innymi (we wspólnocie, pracy, apostolacie) i bycia sam na sam z Jezusem. Pośród codzienności i świętowania, każda w miejscu, w którym jest, kontynuuje proces poznawania samej siebie, życia Ewangelią i radami ewangelicznymi oraz słuchania Ducha Świętego/rozeznawania. Juniorystki pogłębiają odkrywanie istotnych elementów bycia Służebnicą Ducha Świętego i uczą się przekładać specyfikę naszego zgromadzenia, jego charyzmat i misję, na konkret życia.

Przez podejmowanie w duchu wiary codziennego bycia posłaną – do wspólnoty, do ludzi, którzy przychodzą do naszych domów, do osób spotykanych podczas apostolatów, nauki, podróży – siostry wzrastają w zaufaniu łasce i mocy Ducha Świętego, uczą się dyspozycyjności, życia i pracy we wspólnocie, zdobywają bądź pogłębiają umiejętności zawodowe i językowe, przygotowując się też do bezpośredniej służby misyjnej.

Intensywne życie modlitwy, opartej o Słowo Boże, zanurzonej w życiu sakramentalnym, liturgii Kościoła i codzienności, połączone z refleksją, pogłębia bliską relację z Jezusem. W okresie junioratu, który obejmuje czas od pierwszej do wieczystej profesji ( ok.7 lat ), siostra dąży do osiągnięcia ludzkiej i chrześcijańskiej dojrzałości oraz poznania Zgromadzenia, tak, by podjąć wolną decyzję o całkowitym i na zawsze oddaniu się Chrystusowi przez profesję wieczystą.

Decydującym czynnikiem naszej religijnej formacji jest pogłębienie osobistego kontaktu z Bogiem, który stał się nam bliski w Osobie Jezusa Chrystusa. Przez modlitwę i rozważanie Słowa Bożego, przez wnikanie w prawdy naszej wiary praz przez wspólne aktywne uczestnictwo w tajemnicach Kościoła, zwłaszcza Eucharystii, pogłębiamy naszą jedność z Panem i przygotowujemy się do posługi misjonarskiej.

W okresie junioratu, który obejmuje czas od pierwszej do wieczystej profesji ( ok.7 lat ), siostra uczestniczy w życiu i pracy apostolskiej Zgromadzenia.

Formacja rozpoczęta w nowicjacie jest kontynuowana i obejmuje duchowe, teologiczne i zawodowe dokształcenie. Juniorat jest zarazem okresem ustawicznego pogłębiania żywej wiary, wzrostu gotowości do posługi misjonarskiej, jak też miłości i wierności wobec naszego Zgromadzenia. Siostra powinna dojść do pewności, że w powołaniu zakonnym znajdzie urzeczywistnienie siebie; powinna uzyskać zaufanie do siebie i równowagę wewnętrzną oraz zdolność do życia i pracy we wspólnocie. Powinna osiągnąć ludzką i religijną dojrzałość umożliwiającą jej podjęcie decyzji do ostatecznego oddania się Chrystusowi przez śluby wieczyste.

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij