Drukuj

Powołanie

  • zdrowie fizyczne i psychiczne
  • wiek 19-35 lat
  • wykształcenie średnie i chęć uczenia się
  • odpowiednią dojrzałość charakteru
  • postawę wiary ukierunkowaną na naśladowanie Chrystusa w życiu zakonnym
  • zdolność do życia wspólnotowego
  • gotowość do posługi misjonarskiej w naszym Zgromadzeniu
  • wcześniejsze przeżycie Indywidualnych rekolekcji rozeznaniowych, tzw. „Tydzień”.


Celem tego tygodnia spędzonego w naszej wspólnocie jest udzielenie pomocy w rozeznaniu i podjęciu decyzji osobie pragnącej wstąpić do naszego Zgromadzenia. Kandydatka włącza się w modlitwę i pracę apostolską sióstr, dzięki czemu może doświadczyć życia zakonnego i zbliżyć się do charyzmatu Zgromadzenia. Czas ten sprzyja refleksji nad tajemnicą powołania czynioną w świetle Słowa Bożego, pod kierunkiem jednej z sióstr/mistrzyni postulatu.

Przez cały rok zapraszamy na indywidualne skupienia, odwiedziny połączone z rozmową,  poznaniem charyzmatu oraz duchowości Zgromadzenia.
Dla zainteresowanych dziewcząt proponujemy tygodniowy pobyt w naszej wspólnocie w Raciborzu. Jest to czas przyjrzenia się życiu sióstr, rozmów, wspólnej pracy. Tydzień połączony jest czasem na modlitwę i rozmowy. Jest to błogosławiony czas pytań ale i trwania przy Panu.

Kontakt i informacje:

s. Alicja Pachla
adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 32 415 50 51.

Kontakt

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego
Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti (CM SSpS)
ul. Starowiejska 152,
47-400 Racibórz
tel. (0-32) 415-50-51, 415-98-09 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Powołaniowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Referat Misyjny Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego
ul. Starowiejska 152;
47 - 400 Racibórz
tel.32/415 95 84;
e-mail referat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: www.siostrymisyjne.pl
Konto Misyjne:
BGŻ 15 2030 0045 1110 0000 0061 7240 z dopiskiem "na cele Misyjne"

Intencje

wyslij