Wigilia dla bezdomnych u biskupa

Biskup Andrzej Czaja zaprosił do wigilijnego stołu osoby samotne, ubogie i bezdomne. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 60 osób.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, którzy pomogli w organizacji wigilii, udało się przygotować indywidualne prezenty dla każdego zaproszonego. Biskup Andrzej wraz ze swoimi biskupami pomocniczymi życzyli wszystkim przybyłym doświadczenia obecności Jezusa w swoim sercu. Ordynariusz podkreślił ,że Jezus stając się człowiekiem, podzielił los każdego z nas, że nasze nędze i słabości są mu znane. Wielu z zaproszonych osób po raz pierwszy od wielu lat doświadczyło ciepła domu i radosnego spotkania przy wigilijnym stole. W organizację wigilii zaangażowana była nasza s. Aldona Skrzypiec - jałmużnik biskupi - a także s. Maksymiliana Maria Lichota. 

Przeczytaj

Warto podkreślić, że pomoc ubogim, dzięki serdeczności i hojności wielu dobrodziejów, nabiera coraz większego rozmachu. Oprócz okazjonalnych wydarzeń, które przyczyniają się do wspierania i bycia wśród tych, którzy nic nie mają, w każdą sobotę konkretna grupa ludzi dobrej woli, niesie swój wkład w rozwój inicjatywy Śniadania z Nadzieją. Pamiętaj, że również Ty możesz przyłączyć się do tej inicjatywy!

IMG 20181225 WA0011

IMG 20181225 WA0007