Misyjna Sesja Formacyjna dla sióstr zakonnych

Komisja Misyjna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zorganizowała Misyjną Sesję Formacyjną w formie on-line w dniu 2 kwietnia br. na platformie ZOOM.

Pierwotnie sesja była planowana w Niepokalanowie w dniach 1-3 kwietnia i skierowana w pierwszej kolejności do referentek misyjnych, ale także do sióstr którym tematyka misji jest bliska. Tematem sesji brzmiał: „Eucharystia tajemnicą posłania”.

Pierwszą konferencję otwierającą spotkanie wygłosił ks. bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP. Mówił o posłaniu i umocnieniu Eucharystią, by nieustannie pogłębiać więź Oblubieńczą z Chrystusem. Następnie o. Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz Komisji ds. Misji KEP podjął temat: „Posłane, by troszczyć się o misje Ad gentes oraz misyjne sprawy bieżące”. Prowincjał Zgromadzenia Słowa Bożego – o. Sylwester Grabowski SVD mówił o posłaniu, które pozwala wspólnocie słuchać Słowa Bożego i dzielić Je z innymi.

W drugiej części sesji ks. Maciej Będziński przedstawił sprawy bieżące, którymi są między innymi beatyfikacja Pauliny Jaricot oraz jubileusze. Na koniec misjonarka z Peru p. Dominika Szkatuła podzieliła się świadectwem pracy misyjnej oraz przygotowaniem i przebiegiem Synodu Biskupów dla Amazonii w 2019 r.

s. Anna Gancarczyk SSpS