Jedynemu Bogu chwała...

Wspólnota sióstr SSpS w Sulejówku, co roku w Uroczystość Trójcy Świętej celebruje swoje święto patronalne wspólnoty i klasztoru
– Odpust.

Nasze przygotowania do uroczystości rozpoczęłyśmy trzydniowym Triduum, aby przez modlitwę próbować wejść w obszary naszego podwórka domowego i przypomnieć sobie że Bóg zwarł potrzebę wspólnego świętowania w trzecim przykazaniu „pamiętaj abyś dzień
święty świecił”.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej stanem pandemii Covid-19, zaprosiłyśmy do wspólnego świętowania odpustu, naszych Dobroczyńców, Przyjaciół i Sąsiadów klasztoru. Centralnym wydarzeniem tego dnia, była suma odpustowa, którą poprowadził i wygłosił kazanie o. Firmin Azalekor SVD z Togo ,obecnie rektor wspólnoty SVD w Warszawie. Do koncelebry dołączył się nasz ks. proboszcz Wojciech Skóra MIC oraz kapelan o.Kazimierz Gergont SVD . o. Firmin, w czasie homilii zwrócił nasza uwagę na codzienny „znak krzyża” na którym oparte jest nasze wspólnotowe i rodzinne życie. Podczas kazania i jak i w trakcie naszej świątecznej agapy nie zabrakło elementów misyjnych; była nauka znaku krzyża w jeżyku naszego gościa z Afryki i śpiewu piosenek naszych sióstr w różnych językach. Atmosfera radości i wspólnego bycia ze sobą wzbogaciły duchowo naszych gości. Dla naszej wspólnoty był to dzień uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę, bo świętowanie polega nade wszystko na duchowych owocach ,uświadamia sobie skąd jestem, gdzie żyję, dokąd zmierzam. Nasza wspólnotę w tym dniu świątecznym powiększyło 5 Sióstr ze wspólnoty z Raciborza, które wieczorem rozpoczynały swoje rekolekcje. Za co z serca dziękujemy.

s.Amaria Parczyńska SSpS