PÓŁKOLONIE DLA DZIECI W MIELCU

W tym roku do naszej parafialnej świetlicy w okresie wakacyjnym zapisało się ponad 45 osób. Nasze półkolonie każdego dnia zaczynały się o 10.00 a kończyły o 14.00.

Zajęcia letnie były ubogacone o wiele wyjść i spotkań z ciekawymi ludźmi. Dzieci mogły zobaczyć, na czym polega praca policji, straży miejskiej, ratownika medycznego, dietetyka, sędziego i kuratora, strażaka, leśniczego, księdza, itd.

Otrzymaliśmy darmowe wejściówki na basen odkryty w Mielcu, także dzieci z radością pluskały się w wodzie. Mieliśmy również zajęcia edukacyjne w Pałacyku Oborskich i zwiedzaliśmy wystawę „Mielec w czasie PRL-u”. Wspólny wyjazd pociągiem, do Dębicy był dla wielu dzieci dużą atrakcją dlatego, że wiele z nich jeszcze nigdy nie podróżowało koleją. W naszym programie były także wyjścia do   kina, treningi ze znanymi klubami piłkarskimi takimi jak „Stal Mielec,” czy „Piłkarskie Nadzieje”. Zajęcia sprawnościowe połączone z akrobatyką nieodpłatnie poprowadziła nam Dirty Dance Studio, a na „Alpaki u Dziadka” wybraliśmy się dosłownie 4 km od Mielca. Niestety, wszystko co dobre,  szybko się kończy. Zbliżamy się rozpoczęcia roku szkolnego, ale liczymy na to, że uda nam się zrobić uroczyste pożegnanie wakacji i zjeść smaczne kiełbaski, jeśli pogoda nam dopisze.

S. Marta Poświatowska SSpS

367402963 649392013589083 1622843304553190141 n