Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Dnia 13 października br.  maturzyści z Diecezji Ełckiej pielgrzymowali do Matki Bożej na Jasną Górę.
 
Młodzież maturalna z Węgorzewa i okolic wraz ze swoimi opiekunami: ks. Konradem Sobieckim i s. Elizą Szyprowską udała się do Częstochowy, by prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo nie tylko podczas egzaminów maturalnych jak również o dobry wybór drogi życiowej. 
 
Spotkanie rozpoczęło się  konferencją w Auli Jana Pawła II, którą wygłosił ks. Łukasz Malinowski - Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Ksiądz Łukasz mówił na czym polega  przyjaźń z Bogiem z samym sobą i drugim człowiekiem. Podzielił się z młodzieżą własnym doświadczeniem swojej relacji z Jezusem. Po konferencji grupa EFFATA kleryków WSD w Ełku przedstawiła pantomimę ukazującą Miłosierdzie Jezusa względem grzesznego człowieka. Ta pantomima oraz godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu była przygotowaniem młodzieży do Sakramentu pokuty i pojednania. 
 
Następnie o 21.00 wszyscy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.  Później na Wałach Jasnogórskich odbyła się Droga Krzyżowa. Spotkanie zakończyła Uroczysta Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył J.E. ks. biskup Dariusz Zalewski -  Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej. 
 

s. Eliza Szyprowska SSpS

WhatsApp Image 2023 10 13 at 22.24.16    WhatsApp Image 2023 10 13 at 22.24.13