Nagroda Prezydenta i Starosty 2023

Na zakończenie każdego roku podczas spotkania świąteczno-noworocznego w Mielcu są wręczane nagrody dla osób i instytucji, które wyróżniły się wyjątkowymi osiągnięciami i szczególnymi zasługami dla lokalnej społeczności.

I tak o to w kategorii SPOŁECZNIK nagrodę Starosty Powiatu Mieleckiego otrzymała s. Luiza Żaczek – za niesienie pomocy najmłodszym oraz piękne pomalowanie w bajkowe postacie Oddziału Dziecięcego w Specjalistycznym Szpitalu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

"Kiedy lek. Alicja Krejcz, ordynator Oddziału Dziecięcego mieleckiego szpitala, wspomniała mimochodem dr Jolancie Witek, katechetce i polonistce oraz siostrze Luizie, Służebnicy Ducha Świętego z mieleckiej Parafii Ducha Świętego o tym, że szuka kogoś uzdolnionego plastycznie, nie spodziewała się że pomoc jest tak blisko. W ramach jałmużny, co podkreśliły siostra Luiza i pani Jolanta, zdecydowały się same zupełnie odmienić Oddział Dziecięcy. Siostra Luiza przez wiele godzin, niestrudzenie malowała obrazki, używając materiałów plastycznych zakupionych przez dr Jolantę Witek. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem zaangażowania siostry Luizy oraz Pani Jolanty, które nie potrzebowały nawet szkiców czy projektu. Spontanicznie planowały wygląd poszczególnych ścian, a potem Siostra Luiza chwytała za pędzle i oddział zmieniał się dosłownie w oczach. – Paniom była proponowana pomoc, zapłata chociaż za materiały, ale siostra Luiza i dr Jolanta nie chciały nawet o tym słyszeć, dziękując za możliwość ofiarowania jałmużny."

Natomiast w kategorii RODZINA nagrodę Prezydenta Miasta Mielca otrzymała s. Marta Poświatowska – za zaangażowanie w promowaniu wartości rodzinnych i podejmowanie działań wspierających mieleckie rodziny

"Siostra Marta Poświatowska – kobieta o wielkim sercu, który swój czas z ogromnym zaangażowaniem poświęca na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin, na co dzień zajmując się sprawami świetlicy działającej na Osiedlu Lotników. Artystyczna dusza z literackim zacięciem, organizująca szereg działań wspierających integrację rodzinną i wzmacniających kompetencje rodzicielskie. Pogoda ducha, życzliwość i uśmiech dla każdego kogo spotka na swej drodze."

W imieniu s. Luizy nagrodę odebrała dr Jolanta Witek, a w imieniu s. Marty, przełożna Służebnic Ducha Świętego w Mielcu - s. Dominika Jasińska.

Serdecznie gratulujemy naszym Siostrom i życzymy wiele radości na dalszą posługę misyjną w Mielcu.

tekst i fotografie - źródło:https://www.mielec.pl/spotkanie-swiateczno-noworoczne-mieleckich-samorzadowcow/