„Te Deum laudamus” z okazji Złotego Jubileuszu

11 lutego br. miałam zaszczyt uczestniczyć w uroczystości 50-lecia ślubów zakonnych s. Dominiki, Anny Haiter, która 35 lat spędziła na misjach w Papui Nowej Gwinei, a obecnie posługuje we wspólnocie w Sulejówku. I tam właśnie miało miejsce to wyjątkowe wydarzenie!

 Siostra Jubilatka została otoczona życzliwością swoją rodziną przybyłej ze Śląska. Wielką radością dla Niej i wszystkich obecnych był o. Stanisław Wargacki SVD, wieloletni misjonarz z Wysp Rajskiego Ptaka,   który odprawił Mszę świętą i wygłosił kazanie. Zwyczajem przywiezionym z misji na początku uroczystości Ojciec przywołał duchy wszystkich, którzy nie mogli być na tej uroczystości - uczynił to, „trąbiąc” na muszli czyli w języku man na „taur”. Dźwięk instrumentu sprawił, że na pewno kaplica wypełniła się duchową obecnością zmarłych z rodziny s. Dominiki i jej nieobecnymi bliskimi.

Piękna liturgia uświetniła Eucharystię, zakończoną ulubioną pieśnią Jubilatki. Słowami ”Pod Twą obronę, Ojcze na niebie, grono Twych dzieci swój powierza los. Ty nam błogosław, ratuj w potrzebie i broń od zguby, gdy  zagraża cios” dziękowaliśmy za rad życia jej i powołania.

Świętowanie dopełniło dalsze spotkanie przy stole podczas obiadu. Wiele było życzeń, misyjnych piosenek oraz barwnych, pełnym humoru opowieści o. Wargackiego o misjach.

Niech Święty, Trójjedyny Bóg będzie uwielbiony w sercu s. Dominiki i w sercach tych, których spotkała, pomogła i służyła wszędzie, dokąd zaprowadziło ją powołanie i konsekracja zakonna.

s. Dominika Jasińska SSpS