My, Służebnice Ducha Świętego w Europie

W Rzymie, w dniach 26-30.01. br. w Generalacie, miało miejsce spotkanie dziewięciu zarządów prowincjalnych/regionalnych z Europy, w którym od nas wzięły udział s. Alicja Pachla, s. Dominika Renata Jasińska i s. Aldona Skrzypiec.

Jak napisano w liście podsumowującym, „w tym czasie towarzyszyła nam atmosfera otwartości, prowadziło nas Słowo Boże, którym się codziennie dzieliłyśmy i w rozmowach szukałyśmy woli Bożej.

Z jednej strony czujemy, jak wzrasta nasza jedność, z drugiej jesteśmy świadome tego, że wciąż krok po kroku musimy się uczyć wzajemnego umacniania się  w tym procesie”. Szukając woli Bożej, dobra Zgromadzenia w Europie oraz wzmocnienia naszych apostolatów pięć prowincji/regii: Holandia, Austria, Niemcy, Anglia/Irlandia, Hiszpania/Portugalia utworzą jedną prowincję. Czas spotkania w Wiecznym Mieście był okazją do nawiedzenia ważnych miejsc naszej duchowości i kultury: modliłyśmy się z papieżem Franciszkiem podczas niedzielnej Modlitwy „Anioł Pański”, byłyśmy na papieskiej niedzielnej audiencji, w czasie czwartkowej, polskiej Mszy świętego u grobu św. Jana Pawła II  powierzyłyśmy intencje naszej Prowincji i Ojczyzny. Na spotkaniu ułożyłyśmy też Modlitwę za Europę, której fragmentem powierzajmy wszystkie  nasze Siostry, zwłaszcza będą w procesie jednoczenia.

Kochane Siostry, dziękujemy Wam za modlitwę oraz za Waszą pasję w misji w służbie Trójjedynemu Bogu. Prosimy, nie przestawajmy wspierać się nawzajem w poszukiwaniu woli Bożej dla nas jako Służebnic Ducha Świętego w dzisiejszej Europie.

S. Dominika Jasińska SSpS